WhatsApp ile yardım alın
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 58 ürün bulunmaktadır.

Çekmece Rayları Çeşitleri

Eskiden ahşap çekmecelerin çoğu raylı bir sisteme sahip değildi. Bu da uzun vadede kullanım sorunlarına neden olmaktaydı. Ancak raylı çekmece çeşitleri sayesinde çekmece kullanımı da oldukça kolay bir hal aldı. Bu raylar sayesinde ahşap çekmecelere ek olarak farklı malzemelerden üretilen kompozit çekmeceler de mutfaklarda yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

Bu çekmecelerin mutfak tezgahında yerine oturması için çekmece rayları kullanılıyor. Raylar iki parçalı mekanizma olarak satılıyor. Satın alınan rayların ürün kullanım talimatlarına uygun olarak takılması gerekiyor. Raylı çekmece sistemleri, sağladığı avantajlardan dolayı mutfakta olduğu kadar banyo ve ofislerde de tercih ediliyor.

Çekmece rayları çeşitleri arasında farklı ürünler yer alıyor. Bu ürünler arasında ne popüler olanlar bilyalı çekmece rayları. Bu ürünü ise frenli çekmece rayları izliyor. Frenli seçeneğinin yanı sıra frensiz çekmece rayları da mevcut.

Çekmece Raylarının Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Çekmece rayı satın almadan önce ölçülerin belirlenmesi gerekir. Standart ölçülerde üretim yapılsa da rayların uzunluğu farklılık gösterebilir. Bu nedenle öncelikle montaj yapılacak çekmecenin derinliğinin ölçülmesi gerekir. Ayrıca montaj yapılacak çekmece sayısı da ürünü satın almadan önce belirlenmelidir. Montaj sırasında eksik ray kalması işin daha uzun sürede tamamlanmasına neden olabilir.

Seçilecek ray kısa kalırsa çekmece tam olarak açılmaz. Bu da kullanım sorunlarına yol açabilir. Bu gibi bir durumdan kaçınmak için öncellikle çekmecenin derinliği ölçülmelidir. Daha sonra çekmece rayı modelleri arasından seçim yapılabilir. Ölçüm sırasında metre kullanmanız yeterli olur.

Çekmece Rayları Nasıl Takılır?

Genellikle insanlar sıklıkla çekmece rayları nasıl takılır sorusunu soruyor. Aslında rayları takmak oldukça kolay ve pratik. Doğru elektrikli el aletleri ile çekmece raylarını dakikalar içerisinde takmak mümkün. Farklı ray türleri için farklı aletlerin kullanılması gerekir.

Ürünle birlikte gelen montaj talimatlarını takip ederek rayları monte edebilirsiniz. Ray sistemi genellikle iki parça şeklinde gelir. Parçalardan biri çekmeceye monte edilir. Diğer parça ise çekmecenin oturacağı mutfak dolabının iç bölümüne takılır. Montaj işleminden önce rayların takılacağı yerin işaretlenmesi gerekir. Böylelikle oluşabilecek tüm sorunların ve olumsuz durumların önüne geçilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.