WhatsApp ile yardım alın
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Kalkar-Düşer Kapak Sistemleri

Kalkar düşer kapak sistemi  ya da diğer bilinen adıyla düşer kalkar kapak sistemi, başta mutfaklar olmak üzere farklı dolap sistemlerinde uygulanan bir kapak modelidir. Bu sistemler, benzersiz bir frenleme mekanizmasına sahip olur. Üstün frenleme özellikleri sayesinde kapak aniden kapanmaz. Bu da dolabın hasar görmesini engeller ve güvenli kullanım imkanı sunar.

Bu sistemler dolap ve ekipmanlar olarak satılabileceği gibi aynı zamanda düşer kalkar kapak donanımları ayrı olarak da satılabilir. Böylelikle kapak sisteminde herhangi bir sorun olması durumunda sadece mekanizmanın ilgili parçası değiştirebilir. Düşer kalkar sistemler temelde iki bileşenden oluşur. Bunlar kalkar-düşer kapak makası ve gaz amortisörü olarak bilinir.

Kalkar-Düşer Kapak Makası

Düşer kalkar kapak makası, ahşap kapakları için özel olarak tasarlanan bir üründür. Bu ürün, kapaklar açıldığı zaman kapağın açık konumda kalmasını sağlar. Makas, benzersiz tutma mekanizmasına sahiptir. Aynı zamanda frenleme mekanizması sayesinde kapak kontrollü bir şekilde açılır ve kapanır. Bu ürün kendinden kilitlenebilir yapısıyla güvenlik seviyesi üst düzeye çıkarılmıştır.

Kalkar-Düşer Sisteme Özel Gazlı Amortisör

Düşer-kalkar kapak sistemi için tasarlanan gazlı amortisör, ahşap kapakların yanı sıra alüminyum kapaklarda da kullanılabilir. Bu sistem, kapağın kontrollü ve yavaş bir şekilde açılmasını sağlar. Kapağın kontrollü açılması, güvenliği arttırır ve kapağın günlük kullanımda en az hasarı almasını sağlar. Mutfak dolaplarının aynı sıra ofis dolaplarında da kullanılabilir. Çok kullanımlı olan bu amortisör, farklı çözümler sunmaya yardımcı olur.

Düşer-Kalkar Kapak Sistemi Nasıl Monte Edilir?

Montaj işlemi doğru elektrikli el aletleri olduğu sürece sorunsuz bir şekilde tamamlanabilir. Ancak kapak montajı, kulp montajına kıyasla daha uzun sürer ve daha zor bir süreçtir. Bu nedenle montaj için en az 3-4 saat ayırmak tavsiye edilir.

Montaj sırasında öncelikle amortisör ve kapak makasının yerleri belirlenir. Daha sonra belirlenen yerlere uygun delikler açılır. Ürünlerle birlikte çıkan vidalar ve bağlantı elemanları kullanılarak montaj işlemi tamamlanır. Eğer montaj konusunda kendinizden emin değişseniz, profesyonel destek alarak güvenli bir montaj yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ancak ürünün montaj talimatlarını takip ettiğiniz sürece kısa süre içerisinde yeni düşer-kalkar kapak sisteminizi kullanabilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.