WhatsApp ile yardım alın
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 708 ürün bulunmaktadır.

Kulp Modelleriyle Eşyalarınızı Dönüştürün

Kulp modelleri, evinizde bulunan dolapların görüntüsünü değiştirmenin en kolay yoludur. Sadece saniyeler içerisinde eskiyen kulpları değiştirerek tamamen yeni bir görüntü elde edebilirsiniz. Geniş model ve renk seçeneğine sahip olan bu ürün yerli kulp üreticileri kadar yabancı üreticiler tarafında da piyasaya sunulur. Bu nedenle farklı desen, renk ve boyutlarda birçok seçenek bulmak mümkün olur.

Kulp Modeli Nasıl Seçilir?

Aslında seçim aşaması tamamen kullanıcının zevkine bağlı bir süreçtir. Ancak eğer dolap kapaklarında kulp delikleri varsa bu durumda deliklere uygun ürün seçimi yapmak avantajlı olur. Bazı modeller tek delikle monte edilirken bazı modeller iki deliğe ihtiyaç duyar. Eğer mevcut durumda iki delik varsa iki delikle monte edilen bir model seçmeniz avantajlı olur.

Kulp Nasıl Takılır?

Kulp takmak ilk aşamada zor bir iş görünebilir. Aslında doğru hırdavat ürünleri ile oldukça kolay bir süreçtir. Kulpun vidasına uygun bir tornavida kullanılarak bir kulpu yaklaşık 1-2 dakikada takmak mümkün olur. Ayrıca el alıştıkça takma işlemi de hızlanır.

Kulp Yeri Belirleme

Takma işlemini yaparken takacağınız eşyada delik olup olmadığı önemlidir. Eğer delik varsa, bu deliğe uygun kulp modeli seçmeniz gerekir. Eğer delik yoksa istediğiniz bir modeli seçebilirsiniz. Uygun modeli seçtikten sonra dolap üzerine yerleştirip delik açacağınız yeri belirlemeniz gerekir.

Delik yerini işaretledikten sonra bir matkap yardımıyla delik açmanız gerekir. Elektrikli el aletleri ürün grubu altında yer alan matkap modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ev uygulamaları için genellikle basit bir el matkabı yeterli olur.

Kulp Montajı

Kulpların yerini belirleyip deliği açtıktan sonra kalan son adım montajdır. Montaj yaparken kulpun vidasına göre yıldız ya da düz tornavidaya ihtiyacınız olur. Kulpun kendisini taktıktan sonra iç mekanizmasını yerleştirin. Tornavida ile vidasını sıkıştırın. Sıkıştırma işleminde çevresinde bulunan malzemeye zarar vermemek için çok fazla sıkmayın. Vida sona ulaştığı zaman kulp takılmış olacak. Aynı işlemi diğer kapaklar için tekrarlamanız gerekir.

Kısa sürede kulp montajı yapmak için önce delik yerlerini belirleyip matkapla açın. Daha sonra açık olarak yerlere ürünü yerleştirin. Bu şekilde sürekli olarak el aletleri arasında geçiş yapmamış olursunuz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.