WhatsApp ile yardım alın
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 91 ürün bulunmaktadır.

Farklı Kullanıma Sahip Menteşeler

Menteşeler kapıdan dolaba masadan sandalyeye kadar birçok alanda kullanılır. Dolapların ve masaların menteşe bölümleri zaman içerisinde hasar görebilir. Tekrarlı kullanımdan dolayı bu bölümlerde aşınma meydana gelir. Bu gibi durumlarda menteşe kırılabilir. Kırıldığı zaman dolap kapakları ve kapılar tehlike yaratır. Bu nedenle en kısa sürede yeni bir menteşeyle değişim yapmak gerekir.

Eşyanızın diğer menteşelerine uygun bir model bularak evde değişimi kendiniz yapabilirsiniz. Doğru el aleti kullanımıyla dakikalar içerisinde yepyeni bir ürüne sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken diğer menteşelerle uyumlu olan modeli bulmak. Uygun modeli bulmak ve değişim işlemini gerçekleştirmek için menteşe modelleri araştırması yaparak sizin için en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

Menteşe Çeşitleri

Menteşe çeşitleri kullanım alanlarına göre gruplanır. En yaygın kullanılan türler arasında cam menteşeleri, ahşap menteşeleri ve kapı menteşeleri yer alır. Bunun yanı sıra sabit menteşeler ve masa menteşeleri  de bu ürün grubu altında yer alır. Ayrıca alt ürün grubu olarak pistonlu dolap menteşesi ya da gazlı frenli menteşe modelleri bulunur.

Menteşe seçimi yaparken kullanım amacına göre seçmek gerekir. Aksi halde satın alınan ürün istenilen performansı vermeyebilir. Birçok durumda camlara özel olarak üretilen menteşelerle masalara özel olarak üretilen menteşeler arasında fark bulunur. Bu türler farklı ağırlıkları taşıyacak şekilde tasarlanır. Ayrıca camın menteşeye bindirdiği yük masanın yükünden çok daha fazla olur.

Menteşeler için Kullanım Alanları

Bu ürün grubu birçok alanda kullanılır. Ürünün kullanılacağı yer malzeme seçimini de etkiler. Örneğin aşındırıcı etkenlerin olduğu ortamlarda daha dayanıklı ürünler seçilmelidir. Böylece menteşenin kullanım ömrü artar. Ürünler genellikle alüminyum ve kromdan üretilir. Ancak plastik ve metal menteşe de üretilir.

Kullanım alanıyla ilgili diğer bir konu da menteşenin dönme açısıdır. Yönsüz menteşeler olduğu gibi farklı açı değerlerine sahip modeller de olabilir. 45 derece menteşe, kısıtlı hareket alanına sahiptir. Daha fazla hareket alanı istendiği zaman 90 derece menteşe tercih edilebilir. Eğer uygulama yapılacak alanın tam olarak açılması isteniyorsa 180 derece menteşe türünün seçilmesi gerekir. Seçim işlemi nasıl bir uygulama yapılacağına bağlıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.