WhatsApp ile yardım alın
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 103 ürün bulunmaktadır.

El Aletleri ile Pratik İşler

El aletleri tamirattan tadilata kadar birçok alanda kullanılır. Mobilya montajı gibi karmaşık işlerde de birçok alete ihtiyaç duyulur. Bu aletler işlerin daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur. Bu aletler ustalarla ilişkilendirilse de ev ve ofis ortamında da ihtiyaç ortaya çıkar.

Gevşeyen bir vidanın sıkılması, yerinden çıkan bir çekmece rayının yerleştirilmesi için bu aletler kullanılır. Bu nedenle hem ev ortamında hem de ofis ortamında en az bir el aleti seti bulundurmak gerekir. Bu setler el aleti çantası içerisinde muhafaza edilebilir. Böylece tüm aletler düzenli bir şekilde bir sonraki kullanıma kadar saklanır.

El Aleti Çeşitleri

Baktığımız zaman yüzlerce el aleti çeşidi ile karşılaşmamız mümkün. Ancak ilk aklımıza gelen ürünler arasında tornavida grubu, çekiç, pense ve Allen yer alır. Bunun yanı sıra İngiliz anahtarı, testere ve maket bıçakları da bu ürün grubu altında yer alır.

Ana ürün gruplarına ek olarak tüm bu ürünlerin alt ürün grupları da bulunur. Diğer bir deyişle tornavidalardan bahsettiğimizde yıldız tornavida ve düz tornavida seçenekleri karşımıza çıkar. Bunların da farklı ölçüleri vardır. Ayrıca testere grubunda da odun testeresi ve kıl testere gibi alt gruplar bulunur. Bu alt gruplar, doğru iş için doğru aletin seçilmesi yönünden önemlidir.

Doğru El Aleti Seçimi

Doğru el aleti seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle diğer bir çok alette olduğu gibi kullanım alanının doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Piyasada bulunan el aleti markaları arasından seçim yaparken profesyonel mi yoksa günlük mü kullanılacağı düşünülmelidir. Profesyonel uygulamalarda daha kaliteli olan üst modellere yatırım yapmak gerekebilir. Ancak günlük kullanımda bu kadar büyük bir yatırıma ihtiyaç duyulmaz.

Ayrıca aletlerin kullanılacak yere göre satın alınması gerekir. Örneğin tornavida seti satın alınacaksa, kullanılacak işe uygun tornavida başlıklarının olup olmadığına bakmak gerekir. Silikon tabancası gibi ürünlerde ise silikon boyutu önem taşır. Kargaburun seçimi yapılırken boyut önem kazanabilir. Boru makası veya tel kesme makası gibi ürünlerde ise kesme dişlerinin üretildiği malzeme önem kazanır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.